Online predavanje za roditelje - “Zlatno dijete i crna ovca – dječje uloge u obitelji“

Autor: Andrijana Milak, 3. 11. 2023.

Poštovani roditelji, pozivamo vas na online tribinu “Zlatno dijete i crna ovca – dječje uloge u obitelji“, koja će se održati 21. studenoga s početkom u 18:00 putem You Tube kanala NZZJZ-a „Dr. Andrija Štampar“. Vodit će je mr. sc. Snježana Šalamon, dipl. socijalna radnica iz Službe za mentalno zdravlje i prevenciju ovisnosti NZJZ „Dr. Andrija Štampar“. Prijave se vrše putem elektroničke pošte na adresu: andreja.radic@stampar.hr.

Tema obuhvaća rastrganost između roditeljskih želja i očekivanja. Tanka je granica između motiviranja djeteta i pretjeranog pritiska koji se stavlja pred djecu. Kada roditelji ne mogu pronaći ravnotežu između motivacije i pritiska, dolazi do negativnih posljedica za dijete. Roditeljima je ponekad teško procijeniti kako poticati dijete da bude uspješno, a da se ne prijeđe granica prevelikog pritiska pa tako najbolje namjere mogu dovesti do neželjenih problema.