Upisi u prvi razred za 2024./2025. školsku godinu

Autor: Željkica Milić Pešec, 15. 3. 2024.

UPISI U PRVI RAZRED 2024./2025. Poštovani roditelji i budući prvašići, procjena utvrđivanja psihofizičke spremnosti djeteta za školu započinje od 18. ožujka te će se naknadno otvarati dodatni prijepodnevni termini prema dostupnosti. Naglašavamo kako će se procjena provoditi unutar našeg objekta na adresi Palinovečka 42.

Školski obveznici za školsku godinu 2024./2025. su sva djeca koja do 1. travnja 2018. imaju navršenih 6 godina života. Za dijete koje će do kraja tekuće godine navršiti šest godina, a nije školski obveznik, roditelj može najkasnije do 31. ožujka tekuće godine podnijeti zahtjev nadležnom Gradskom uredu za obrazovanje, kulturu i sport za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika te pristupiti procjeni utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta u svrhu prijevremenog upisa. Za dijete koje je bilo uključeno u predškolski program roditelj dostavlja osim zahtjeva i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta.

Upisno područje OŠ Alojzija Stepinca: Cenkovečka – broj 48, Futoška, Horvaćanska cesta od broja 71 do 77, Kutnjački put, Kuzminečka od broja 8 do kraja i svi neparni brojevi, Lopatinečka neparni broj 19 i parni od 48 do 52, Malogorička, Mlake, Odžačka, Palanjačka, Palinovečka, Rudeška od broja 234 do kraja i od broja 169 do kraja, Vrbje od broja 30 do kraja i od broja 31 do kraja.

Roditelji odnosno skrbnici djece dorasle za upis u prvi razred osnovne škole trebaju se javiti liječniku Službe za školsku i sveučilišnu medicinu Zavoda za javno zdravstvo “Dr. Andrija Štampar” nadležnom za osnovnu školu na čijem se upisnom području nalaze, odnosno gdje imaju prijavljeno prebivalište, odnosno boravište.

Služba za školsku i sveučilišnu medicinu Odsjek Trešnjevka – Gajevo Jarun, H.Macanovića 2a, tel. 3831-541 Željka Štimac Miling, dr. med., spec. školske medicine radi parnim datumima 8,00 -12,00 neparnim datumima 14,00-18,00 petak ne radi (2. kat). https://terminko.hr/

Za upise izvan upisnog područja potrebno je podnijeti pisanu molbu OŠ Alojzija Stepinca s navedenim razlozima za upis izvan upisnog područja te obaviti utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta pri Školi i liječniku kojem primarno pripadaju po mjestu prebivališta/boravišta.