Prezentacija edukativnih slikovnica Hrvatskih voda

Autor: Administrator , 8. 2. 2019.

Učenike četvrtih razreda u četvrtak, 7. veljače 2019. godine,  posjetio je Hrvoje, ugrožena vrsta riječne kornjače iz neretvanske doline.

Hrvoje je maskota Hrvatskih voda koji u okviru edukativnog dječjeg programa s predavačima iz Hrvatskih voda promovira edukativne slikovnice i upoznaje djecu sa zaštitom vode, njezinim racionalnim korištenjem, važnosti vode za planet Zemlju, pročišćavanjem otpadnih voda, ciklusom voda u prirodi i još mnogo toga. Naši četvrtaši pokazali su zavidno znanje o vodi i njezinom racionalnom korištenju, ponovili mnogo toga o količini vode na planetu i u ljudskom tijelu, ali i saznali mnogo novih podataka koliko prosječno troši vode svaki stanovnik Hrvatske, koliko je slane, a koliko pitke vode, ima li Zagreb proćiščivač otpadnih voda i gdje se nalazi...

Zabavna i zanimljiva prezentacija završila je postavljanjem pitanja  Hrvoju, svi su ga željeli dotaknuti i poigrati se njime, a na kraju je svaki učenik dobio slikovnicu o Hrvoju i otpadnim vodama koja sadrži edukativnu igricu. Veselimo se ponovnom Hrvojevom dolasku.