Tradicija blagovanja i darivanja

Autor: Ivana Džalto, 12. 10. 2011.

U srijedu, 12. listopada, obilježili smo Dan kruha - Dan zahvalnosti za plodove zemlje.
Nakon tri školska sata svaki je razred uredio svoj stol, a pomogli su i roditelji i učitelji.

Bilo je prekrasno vidjeti našu blagovaonicu prepunu originalnih kruhova, peciva, kolača, jesenskih plodova, svijeća i svega ostalog čega su se učenici mogli dosjetiti kako bi tradicija obilježavanja Dana kruha i ove godine zasjala u punom sjaju.

Uvodnu riječ održao je učenik Leo Škarpa, a zatim je zapjevao mali zbor. Nakon župnikovog blagoslova kruha, uslijedilo je zajedničko blagovanje.

Najljepši primjerci kruha i peciva izloženi su u školskom izložbenom prostoru, a velike količine izdvojene su za dobrotvorne svrhe, kako bismo na Dan kruha mogli darivati one koji kruha nemaju.

Ovo je jedna od najljepših tradicija naše škole, kojoj se svake godine vesele i učenici i učitelji i roditelji.