Kako je "običan" bor postao naš Stribor?

Autor: Administrator , 25. 1. 2021.

Pitate se tko je Stribor? Priča počinje ovako…                                                  Raskitivši božićno drvce g. I. B., stanovnik Vrbana III, odlučio ga je nekome darovati. Bilo mu je žao baciti tako lijep bor s korijenom. Poslao je upite na više adresa, odgovorila mu je samo ravnateljica Osnovne škole Alojzija Stepinca. Nakon što je gospodin I. B. donio bor, pronašli smo mu mjesto, na sjevernoj strani uz školsku ogradu. Domar mu je iskopao duboku rupu, a učenici i učiteljice Ivanka G. i Lidija J. nazvali su ga Stribor. Pomogli su domaru da posadi drvce u dvorištu uz lijepe želje da raste u visinu zajedno s našim učenicima.                                                                      U školskom će dvorištu dočekivati nove naraštaje prvašića, ispraćati u život  generacije osmaša, veseliti se novim prijateljstvima i promatrati sramežljive proplamsaje prvih ljubavi. U njegovoj sjeni igrat će se naši učenici, u prosincu ćemo ga ukrašavati ukrasima koje su izradile vrijedne ruke naših učenika radujući se blagdanima i praznicima.                                                                                                             Iza nas je teška godina u kojoj smo se suočavali s posljedicama pandemije i potresa, bor  u školskom dvorištu raste kao simbol nade, novoga početka, simbol novoga života i snage te svjedoči o lijepoj suradnji lokalne zajednice i Škole.

U prilogu ispod teksta pročitajte priču o Striboru.

Priloženi dokumenti:
Snazni_bor_Stribor.docx (14.57 KB)