Pod maskama je zabavno!

Autor: Ljubica Subašić Pavelić, 18. 2. 2015.

Jedan kralj, dvije plavuše, Amor i frizerka - naizgled čudna kombinacija. Ali ne i u našoj školi!

17. veljače u školi je bilo vrlo... vrlo... maskovito :). I kostimirano. I veselo. I iznenađujuće. Da ne duljimo - jedva smo se prepoznavali!

Pod maskama su bili baš svi - i mali, i srednji, i veliki! Učenici nižih razreda plesali su na maskenbalskoj "matineji" u 12,30, a učenici viših razreda imali su svoj maskenbalski ples s natjecanjem za najbolju masku poslijepodne, u 18,30. Na veselje učenika i roditelja, maskirali su se i učitelji.

Izbor najbolje maske u višim razredima bio je vrlo uzbudljiv, ali odluku stručnog žirija publika je dočekala s velikim odobravanjem.

Prvo mjesto osvojili su LUJ ČETRNAESTI I NJEGOV KMET - Kristijan Nikolić i Antun Weber iz 8. a.

Drugo mjesto pripalo je AMORU, odnosno Tomi Matijeviću iz 6. b, koji je odapeo nekoliko Amorovih strelica na pozornici.

Treće mjesto dijelile su dvije "dame": ŽENA u koju se pretvorio Ivan Belošević iz 6. b, i PLAVUŠA, koja je tapkala na visokim potpeticama kao da se radi o Petru Čondriću iz 6. b.

Četvrto mjesto osvojila je FRIZERKA iz 5. a, Darija Kovačec koja je sve osvojila pravim malim frizerskim igrokazom u kojem je "stradao" dragovoljac iz publike.

LUJ ČETRNAESTI I NJEGOV KMET osvojili su i nagradu publike, što samo znači da su doista bili najveći "hit" maskenbala.

Opet smo se svi zajedno dobro zabavili, nasmijali i isplesali - a to i jest smisao maskenbala.