OŠ Alojzija Stepinca izabrana je za „Microsoft Showcase“ školu u šk. god. 2016./2017.

Autor: Ivana Džalto, 17. 9. 2016.

OŠ Alojzija Stepinca prepoznata je kao globalni lider u uspješnoj integraciji tehnologije, nastave i učenja.

OŠ Alojzija Stepinca izabrana je od strane Microsofta za „Microsoft Showcase“ školu 2016./2017. zbog svoje izvrsnosti u transformiranju okruženja učenja kako bi učenicima omogućila individualiziraniji pristup obrazovanja. Škola je također prepoznata u korištenju mobitela i „cloud“ tehnologije kako bi bolje pripremila učenike za uspjeh na radnom mjestu.

OŠ Alojzija Stepinca pridružuje se ekskluzivnoj zajednici više od 850 najistaknutijih škola iz cijeloga svijeta, koje su prepoznate po svojim istinski pionirskim naporima i inovacijama u promišljanju poučavanja, učenja i procjenjivanja kako bi ukorijenila kompetencije 21. stoljeća.

Što je to u našoj školi što ju čini Microsoftovim izborom za primjer „Microsoft Showcase“ drugima?
1. Poučavanje web dizajna - koristimo najpopularnije alate za web dizajn - Microsoft Espression Web 4
2. Prijateljsko nastavno okruženje s naglaskom na radionice (matematika, informatika, engleski jezik, hrvatski jezik...) i kvizove - Powerpoint
3. Ponuda dodatnih tečajeva koji se oslanjaju na korelaciju znanja iz informatike i matematike
4. Moderan dizajn prostora uz najnovije računalne tehnologije i novo igralište s antistresnom podlogom za djecu
5. Programiranje u Python i MSW Logo programima
6. Poučavanje MS Excel programa za računovodstvene svrhe (grafikoni, funkcije itd.)
7. Poticanje učenika na sudjelovanje u natjecanjima iz informatike

„Biti odabranima za „Microsoft Showcase“ školu je nevjerojatna čast i priznanje našim nastavnicima i našem osoblju za strast koju pokazuju u stvaranju najboljeg mogućeg okruženja za učenje", rekla je Karmen Lukinac Petrinec, ravnateljica OŠ Alojzija Stepinca. „Radujemo se dijeljenju naših iskustava s drugim školama u našoj zajednici i svijetu kako bi i dalje pronalazili inovativne načine opremanja naših učionica odgovarajućim alatima potrebnim za uspjeh unutar i izvan učionice."

Kao „Showcase“ škola koja je primjer drugima, OŠ Alojzija Stepinca će usko surađivati s Microsoftom kako bi provodila inovacije u obrazovanju i prenosila viziju obrazovanja koje omogućuje tehnologija kroz ugošćivanje i mentorstvo drugih škola u zajednici o transformacijskoj obrazovnoj praksi.

„Microsoft Showcase“ škole su sjajni primjeri onih škola koje primjenjuju svrhovite inovacije na različite načine kako bi izgradile veze, motivirale učenike i stvorile zajednicu u školi i izvan nje", rekao je Anthony Salcito, potpredsjednik Worldwide Education-a u Microsoftu. „Ove škole zaista mijanjaju učenje i pružaju individualiziranije obrazovanje učenicima osposobljavajući ih za veća postignuća."

Uz to što su prepoznate na svjetskoj razini za svoj inovativni pristup u obrazovanju buduće radne snage, „Microsoft Showcase“ škole imaju i dodatne mogućnosti za suradnju s drugim školama diljem svijeta te pristup mogućnostima profesionalnog razvoja, dobivaju pozivnice na ekskluzivna događanjate pristup Microsoft Innovative Educators Experts sustavu za pomoć u provođenju inovacija i potporu osoblju, kolegama i učenicima i još mnogo toga.