Dan kruha - Dani zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Administrator , 14. 10. 2016.

I ove smo godine svečano obilježili Dan zahvalnosti za plodove zemlje. Kruna događanja bila je u petak 14. listopada kada smo obilježili Dan kruha.

Učenici prvih razreda koji lagano ulaze u svijet slova i brojki, oblikovali su slova od tijesta sa svojim učiteljicama i učiteljima.

Učenici drugih razreda u sklopu obilježavanja Dana zahvalnosti za plodove zemlje posjetili su Etno farmu Mirnovec. Svi ostali bavili su se kruhom, crtali ga, čitali i pisali pjesme i priče o kruhu, crtali stripove o nastanku kruha od zrna do pogače. Likovne i literarne izloške možemo razgledati na panoima u Školi.

Ipak ono najljepše bili su pekarski proizvodi, kruh, peciva i kolači čiji se miris od jutra širio hodnicima i učionicama. U njihovu okusu mogli smo uživati zahvaljujući nesebičnom trudu naših majki i baka. Nadamo se da će vam fotografije i pjesmica naše Katarine dočarati samo djelić atmosfere danas u Školi.

Dobar kao kruh

Budi dobar kao kruh

i poprimi njegov duh.

Kruh je sveta hrana.

Ona nema mana.

Kao kruh budi ti,

takav ostani

i svijet će se proljepšati.

Katarina Grozdić, 4. b