> Knjižnica

Minuta za čitanje

Autor: Andrijana Milak, 23. 10. 2023.

U organizaciji Hrvatskog čitateljskog društva 23. listopada održava se virtualni maraton čitanja pod nazivom Minuta za čitanje u sklopu obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige. Školske knjižnice su također pozvane da sudjeluju u navedenom maratonu pa mu se tom prilikom pridružila i naša Škola. Tema ovogodišnjeg MHK-a je Generacija K, a odabrani tekstovi za čitanje namijenjeni mladima. Upravo zato su u suradnji sa školskom knjižničarkom odabrana djela:

Janje Vidmar Kebarie, Michael Ende Jim Gumb i strojovođa Lukas, Laura Dockrill Darcy Burdock, Joachim Friedrich 4 1/2 prijatelja, Waldemar Bonsels Pčelica Maja i R. L. Stine Strašno grozno: tko je pustio duhove?.

U čitanju u minuti sudjelovale su učenice Eva Bilandžija, Leonarda Cerovac, Andrea Pehar, Julia Jušić, Ema Kukić i Katja Širić u suradnji s učiteljicama Anom Župan i Lidijom Jadrešić. Cilj je ove online akcije je poticanje čitanja i pismenosti kroz popularizaciju čitanja iz užitka, kao temeljnog preduvjeta za za razvoj spomenutih vještina, ali i kao neizostavnog kulturnog sadržaja u životu svakog pojedinca. U nastavku možete pogledati videozapise naših učenica.

#minutazacitanje

#mhk